Dixit Disney

Populární hra Dixit s ilustracemi z pohádek Disney a Pixar.

Připomeňte si známé příběhy z dílny Disney a Pixar a nechte se unést svojí fantazií! Dixit: Disney Edition je nádherně ilustrovaná hra, která rozvíjí představivost a intuici.

Designér: Jean-Louis Roubira
Umělec: Natalie Dombois
Vydáno: září 2023

Ve hře Dixit Disney se stanete vypravěčem a budete vymýšlet vlastní příběhy. Díky jednoduchým pravidlům a principu hraní si zábavu s Dixitem může užít opravdu každý napříč všemi věkovými kategoriemi. Hra je také vhodná pro děti, kterým napomáhá k rozvíjení jejich fantazie a obohacování slovní zásoby.

V každém kole zastává jiný hráč roli vypravěče. Získává body tím, že ostatní hráči hádají jeho kartu pomocí nápovědy, kterou jim poskytne. Ale tato nápověda musí být důmyslná, protože pokud kartu uhodnou všichni hráči, nedostane vypravěč žádné body! Ostatní hráči získávají body tím, že najdou vypravěčovu kartu anebo též tím, že získají hlasy ostatních hráčů díky chytrému výběru karet.

Poznámka autora hry:

Dixit se zrodil z mé touhy nabídnout hráčům úžasnou cestu do poetického světa představivosti.
Každá ilustrace na kartě otevírá okno do zahrady vašich snů a prostřednictvím jediného slova nabídne svou krásu všem. Díky nezměrné představivosti různých ilustrátorů se hráči v průběhu několika let s radostí vypravili do mnoha snových světů.
Právě nyní nastává jedinečný okamžik, kdy svět Dixit prozkoumá kouzelné příběhy Disney a Pixar! Toto epické střetnutí rozpoutá kreativitu hráčů. Vydejte se s námi na dobrodružství a zažijte zázrak Disney.