O Dixitu

Dixit – Rodinná desková hra plná fantazie

Máte rádi pohádky? Vyžíváte se v hádankách? Pak vyzkoušejte Dixit – hru, kterou si okamžitě zamilujete. A nejenom vy, ale celá vaše rodina či kamarádi.

Společenská hra pro tři až osm hráčů bez rozdílu věku.

Díky poetickým ilustracím plným fantazie z pohádkového světa, jednoduchým pravidlům a inovativnímu konceptu hry je možné hrát Dixit prakticky s kýmkoliv. Zaručuje skutečně vytříbenou zábavu, při níž se nejen pobavíte a více poznáte, ale rozšíříte si slovní zásobu a hlavně, podnítíte svoji fantazii a kreativitu. Hra přichází se zcela ojedinělým konceptem – ilustrovanými kartami bez textu a výrazně většího formátu, než jsme u karet zvyklí. Originalita mechaniky hry spočívá ve vizuální komunikaci, asociaci nápadů a představivosti, propojení zrakového vjemu s jeho ústním popisem.

Tajemné, vtipné i netradičně zpracované ilustrace vás zavedou do míst, kde rozvinete svoji fantazii naplno. Pobavíte se tím, jak jednoduše a zábavně lze danou kartu popsat.

Zažijete horké chvilky při zjišťování toho, co vám chtěl vypravěč sdělit!

Smyslem hry je co nejdůmyslněji popsat vybranou kartu, aby ji hráči uhádli. Avšak ne tak jednoduše, aby ji uhádli všichni. A zároveň se nesmí popsat moc složitě, aby ji neuhádl nikdo. Body se získávají za dobrý popis i za uhádnutí správné karty.

Jedná se o neuvěřitelně zajímavou hru, která nadchne všechny – dospělé i děti od 8 let. Je ideální pro rodiny s dětmi, ale své místo si určitě najde i na akcích s vašimi přáteli. Hra podporuje komunikaci mezi lidmi tím, že uvolňuje jejich představivost. Každá jednotlivá karta je jako malé okno otevírající a podporující u každého jeho fantazii a kreativitu. Karty jsou často používané i lékaři, psychology a psychiatry při práci s jejich pacienty, v rehabilitačních a terapeutických centrech pro děti a dospívající mládež, jež podporují k jejich lepšímu vyjadřování a popsání problémů, které následně pomáhají řešit.

Její jednoduchá pravidla a zábavné příběhy z ní dělají jednu z nejoblíbenějších her posledních let.

Hra byla uvedena na trh v roce 2008. Hned následující rok obdržela několik ocenění, z čehož nejznámější je Hra roku na festivalu v Cannes. V roce 2010 pak získalJedná sea ocenění Spiel Des Jahres v Německu. A ten samý rok se stala Hrou roku také u nás.

Aktuálně na českém trhu najdete základní hru Dixit, variantu určenou pro více hráčů (až pro 12) Dixit Odyssey, hru ze světa Dixitu – Stellu a ještě 9 různých rozšíření, která vaši hru obohatí o nové karty nebo nahradí ty stávající.

Novinkou jsou puzzle, které vychází z motivu nádherných ilustrací karet a můžete je pořídit ve variantě 500ks a 1000ks.

Jak vzniká celá hra či nápady na ilustrace jednotlivých karet?

Na to nám odpověděl přímo autor hry – Jean-Louis Roubira:
Nejdříve dáme na stůl všechny nápady, které si vůbec dokážeme představit. Vybereme ty nejlepší, na kterých se shodneme, a předáme vybranému ilustrátorovi, přičemž si dáváme velký pozor, abychom nebyli příliš přesní ve svém popisu a neomezili tím ilustrátorovu vlastní představivost. Výsledná ilustrace totiž nesmí uzavřít hráče v nějakém omezeném okruhu námětů, ale musí mu otevřít cestu k co největšímu a nejširšímu počtu různých výkladů karty. Při prvním zhlédnutí návrhů od ilustrátora se snažíme upřesnit naše pohledy na věc, z naší i z ilustrátorovy strany. Je naprostou samozřejmostí, že ilustrátor může vyjádřit své myšlenky a nápady. A pokud se na nich všichni shodneme, je základní obrázek na světě. Pak už se jen dolaďují detaily, barevnost atd. Jakmile jsou všichni zainteresovaní spokojeni s výslednou podobou karty, máme hotovo.

Inspirovali jsme vás? Neváhejte a pojďte si zahrát! Samotná hra je rozhodně zábavnější než krátký popis uvedený na těchto řádcích.